počet produktů: 0
cena: 0 CZK
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
OZNÁMKUJTE NÁKUP U NÁS JAKO VE ŠKOLE
1
1834/1891 (97%)
2
15/1891 (1%)
3
10/1891 (1%)
4
9/1891 (0%)
5
23/1891 (1%)
počítadlo.abz.cz Počasí online Předpověď počasí Předpověď počasí
nejnovější produkty

JAK VYBRAT LYŽE A LYŽÁKY

                                                  DĚTI A JUNIOŘI:

Tato kategorie zahrnuje modely určené pro nejmenší lyžaře. Jedná se především o lehké a snadno ovladatelné lyže. Díky malému rádiusu jsou velmi točivé.

LYŽE: Pro rekreační lyžaře doporučujeme zvolit délku lyží o 15-20 cm kratší, než je výška postavy (cca mezi ramena a bradu). Zdatnější lyžaři mohou zvolit délku o 10 cm kratší oproti výšce postavy.

Velmi specifický je výběr lyží pro dětí závodící v lyžařských oddílech - záleží na požadavcích trenéra.

LYŽÁKY: U dětí doporučujeme zvolit lyžáky s vnitřní stélkou minimálně o 1 cm větší, než je délka chodidla. Lyžáky by ovšem nikdy neměly být větší více jak o 2 cm z důvodu bezpečnosti.

Vždy lyžáky při zkoušení zapněte, jako kdyby jste byli na svahu.

 

                            DOSPĚLÍ:

LYŽE:  Správná volba lyží je vždy závislá na několika kritériích. V první řadě záleží na tom, v jakém terénu se chcete pohybovat. Při výběru sjezdových lyží je nutné brát v potaz také Vaše lyžařské dovednosti a preferovaný styl jízdy. Délka lyží by se tedy měla pohybovat od brady až lehce nad postavu lyžaře. Čím mají lyže delší oblouk, tím by měli být delší.

Radius (krojení) lyží – je poloměr oblouku, který by lyže opsala za ideálních podmínek. Nejmenší radius mají slalomové lyže do 13 m, střední pak allmountain modely 13 – 16 m a nejdelší lyže na obří slalom 18m a více. Čím menší rádius, tím je lyže točivější.

Freeride lyže – jsou určeny především do volného terénu. Mají větší šířku pod botou (85 – 115 mm) i celkově větší plochu lyže, která umožňuje tzv. proplouvání prašanem. Tyto lyže se však neztratí ani na upravené sjezdovce, zejména na měkkém, rozježděném sněhu.

Freestyle Lyže Vhodné do snow parku, na skoky a trikové lyžování. Mají zvednuté patky, pro jízdu pozadu. Lyže lze využít i na sjezdovce

LYŽÁKY: Doporučujeme velikost o cca 0,5 cm větší, než délka chodidla, pro lepší přenos síly z bot do lyží.

Rekreační lyžákyflex index (do 80) vyznačují se pohodlím. Mají širší skelet 104mm a více + širší komín. Jsou určeny pro rekreační lyžaře a začátečníky, kteří preferují pohodové lyžování.

Sportovně rekreační Flex index těchto modelů má hodnoty 80 – 100 a šířka skeletu 100 – 104 mm

 Sportovní - Flex 100 až 130 a šířka skeletu se pohybuje mezi 97 – 102 mm.

Vždy lyžáky při zkoušení zapněte, jako kdyby jste byli na svahu. Při pokrčení v kolenou jako při lyžování, pata zapadne dozadu a před prsty se utvoří místo.

 

 


 

 

 

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).